Hakkımızda

İMUK Ekim 1963’den beri İstanbul’da faaliyetini sürdüren, Model uçak sevdalılarını bir çatı altında toplayan, radyo kontrollü modelciliği daha kolay ve rahat kılan, disiplinli faaliyetleri ve başarıları ile model camiasına örnek olan bir dernektir.

Modelciliğin ve özellikle radyo kontrollü modelciliğin gelişen teknoloji sayesinde, Dünyada ve Türkiye’ deki imkân ve refah artışı ile katlanarak ilerlediğini gözlüyoruz. İnsanlar için tatil ve diğer çalışma dışı zamanlarını, fiziki ve entellektüel kabiliyetlerini zorlayan uğraşlara ayırmak giderek bir ihtiyaç halini almaktadır. Model uçakçılık böyle bir ihtiyaca cevap vermektedir. İMUK’ da bizler, uçak modelciliğinin İstanbul yöresinde yapılabilmesi ve kuralları içerisinde sürdürülüp geliştirilmesine imkân yaratıyoruz.

İstanbul’ daki günlük hayatın yoğun temposunda oluşan stresi bir parça olsun atabilmek için dernek bünyemizde oluşturduğumuz Uçak Pisti, Helikopter Pisti, ayrıca saha tesisinden yararlanabilirsiniz. Eğer modelcilik ile uğraşmak sizin için bir hobi ise derneğimize üye olarak dernek oluşumlarından yararlanabilir ve diğer üyelerimizle işbirliği içinde modelciliğinizi geliştirebilirsiniz.

Gayemiz;

Bizi bu kadar rahatlatan, dinlendiren bu hobinin ve gerektirdiği teknik bilginin İMUK aracılığı ile tanıtılması, sevdirilmesi ve bilinçli bir disiplin içerisinde yaygınlaştırılmasıdır. Uğraşımıza yeni bir boyut kazandırmak adına, İMUK ve konu ile ilgili diğer tüm dernekler ile birlikte, bölgesel ve ulusal müsabakalar düzenlemek, İMUK üyeleri içerisinden bu müsabakalarda derneğimizi en iyi şekilde temsil edebilecek yetenekli pilotlar yetiştirmektir.

Çalışmalarımız;

İMUK, altyapısı, sunduğu hizmetler ve üyelerinden aldığı güç ile modelcilik konusunda Türkiye’nin ileri gelen derneklerinderdir. İMUK a üye olmak isteyen modelciler, ‘Üyelik’ sayfasındaki formu doldurarak müraacatlarını yapabilirler. Radyo kontrol modelciliğe ilk adım atacak aday üyelerimize ise bedelsiz faaliyetlerimizi gözleme imkânı tanımaktayız. İMUK’a üye olan her uçucu üye (Pist aidatını ödeyen) 3. Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası kapsamında güvence altına alınmıştır.

İMUK sadece bu spora gönül vermiş olan üyelerimizin değil, onların eş ve çocuklarının da güzel vakit geçirebileceği güzel bir dernek olmuştur. Böylesi güzel bir hobi, hepimizin hafta içi biriken stres ve yorgunluğumuzu üzerimizden atabilmek için önemli bir fırsat tanımaktadır. İMUK birlikteliğinin modelciliğe ve üyelerimizin bu konudaki gelişimine katkıda bulunması dileğiyle…

Saygılarımızla

İMUK YÖNETİM KURULU

 

İmuk Yönetim Kurulu:

19OCAK2020 – 5 OCAK 2023 yılları arası seçilen üyelerimiz

Başkan                A.Kutsal AKSOY

Başkan Yrd.      A.Fuat GÜNER

Sayman              Metin ECEVİT

Yön Krl uyesi    Bahadır HIZLAN

Yön Krl uyesi    Burak SUEL